wholesale jerseys wholesale jerseys china wholesale nfl jerseys from china wholesale jerseys free shipping wholesale nfl jerseys online coach outlet coach handbags outlet coach handbags outlet michael kors handbags outlet michael kors handbags outlet michael kors outlet
  • +90 (236) 588 45 00
  • info@ardan.com.tr

Temiz Su Boruları

 

Malzeme

Özellikle sıcak sulu ısıtma ve temiz su sistemlerinde kullanılan Polipropilen Random Co-polimer (pprc) borular,ultra yüksek moleküler ağırlıklı yapısından dolayı işletme şartları haricinde oluşabilen çok düşük ve yüksek sıcaklık ve basınç şartlarında dahi yüksek performans sağlayabilmektedirler. Pipelife PPRC boruları yüksek çekme mukavemeti sayesinde içinde dolaşan suyun kimyasal özelliklerinde olası hiçbir değişime izin vermemektedir.Polipropilen Random Co-polimer hammaddesinden üretilen borular düzgün iç yüzeyleri sayesinde yosun oluşumunu olanaksız kılmakta ve boyutlarındaki homojenlik nedeniyle de basınç düşümünü en aza indirgemektedir.

Standartla

Polipropilen Random Co-polimer borular ve yardımcı parçaları tip 3 olarak sınıflandırılmış ve Alman normu olarak da DIN 8077 DIN 8078 standartlarında üretilmektedir.Borular ve yardımcı parçalarının Türk standart numaraları ise TS 9937 ve TS 11755 dir.Kullanılan hammadde başta Almaya,Fransa,Büyük Britanya gibi gelişmiş ülkeler olmak üzere Avrupa ülkeleri sağlık otoriteleri ve Amerika Birleşik Devletleri sağlık yasaları tarafından da onaylanmıştır.

İzolasyon

Pipelife PPRC boru ve yardımcı parçaları rakiplerine göre aynı işletme şartlarında daha az izolasyona gereksinim duyarlar. Normal koşullar altında PIPELIFE ürünlerine iç ortamlarda ilave bir izolasyon malzemesi kullanmak gerekmemektedir.Özellikle PN 20 borular et kalınlıkları çok daha az izolasyona gereksinim duyarlar.
Bununla birlikte, ısıtılmayan iç ortamlar veya bazı çevresel koşullardan dolayı tesisatlandırma sırasında izolasyona ihtiyaç duyulabilir.5°C den daha düşük, özellikle 0° altındaki çalışma şartlarında soğuk su boruları donma riskine, sıcak su boruları ise ısı kaybına karşı izole edilmelidir.

Soğuk iklim şartlarında en az diğer borular kadar mukavemet gösteren PIPELIFE ürünleri,sıcak iklimlerde aşırı sıcaklığa karşı korumalı olarak tasarlanmış ve üretilmiştir.Dış ortamda tesisatlandırılan boru ve yardımcı malzemeler,dış ortam etkilerine karşı (güneş ışığı,yağmur ,kar gibi) korunmalıdır.Bu nedenle PIPELIFE boruları galeri veya duktil boru içinde izoleli olarak tesisatlandırılabilir.Bu sayede borular aşırı sıcaklıktan doğan etkilerden korunmuş olur.
Polipropilen Random Kopolimer veya kısa adı ile PPRC borular, ultra yüksek moleküler ağırlıklı polipropilenden üretilmekte ve malzeme boruya mükemmel özellikler, esneklik ve performans sağlamaktadır. Bu şekilde elde edilen PPRC boru ve ek parçaları, yüksek sıcaklıklarda ve yüksek işletme basınçlarda bile mükemmel bir dayanım ve uzun kullanım ömrü sunmaktadır.

Digital Katalog (PDF)